השלבים בחשובים בתהליך עיצוב דירות

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כשאנחנו רואים דירות מעוצבות בתוכנית טלוויזיה או באתר אינטרנט כזה או אחר, במקרים רבים הן נראות לנו בלתי מושגות. מצד שני ניתן לראות מרחבי מגורים מרהיבי עין גם אצל חברים ומכרים, וגם אם לפעמים נדמה לנו שמדובר בהשקעה עצומה, בפועל המפתח העיקרי לבית כזה הוא תהליך עיצוב בהובלת איש מקצוע מיומן.

שלב ראשון: קשב

השלב הראשון בדרך לעיצוב דירה מושלם בעזרת מעצב פנים מנוסה הוא קשב. הקשב הוא בעיקר של המעצב לבני הבית, כלומר אלינו – קשב לצרכים שלנו בכל חלל וחלל, קשב לרצונות ובמידה רבה גם לחלומות שלנו, שכן עיצוב דירות הוא גם הגשמת פנטזיות.

כשיש תמונה מדויקת של דירת החלומות, אפשר להתחיל לנסות לממש את התשוקות ולהפוך את החלום למציאות.

שלב שני: הבנת המגבלות

חשוב להדגיש: מעצב פנים בעל יושרה לא יבטיח לאף אחד, אף פעם, מימוש מלא של כל חלום וחלום. בכל נכס ישנן מגבלות הנדסיות שאי אפשר לעקוף, בנוסף ישנם שיקולים כלכליים ובסופו של דבר את מסגרת התקציב אנחנו אלה שקובעים, ועוד מרכיב משמעותי בשלב החשוב הזה של עיצוב דירות הוא הקונפליקטים האפשריים בין רצונות מסוימים. בהקשר זה כדאי לזכור שרק הרמוניה מיטבית מייצרת בית שנוח לחיות בו וכיף לבלות בו, ולכן ייתכן צורך בוויתור על חלק מהשאיפות.

שלב שלישי: סקיצות ותוכניות

השלב הבא הוא טכני במהותו, ובאופן טבעי הוא כבר מתנהל במשרד של מעצב הפנים. יחד עם זאת עוד לפני שלב היישום מתחדש הדיאלוג עם הלקוחות: המעצב יציג בפנינו סקיצות ואפשרויות שונות, ואנחנו אלה שנבחר את העיצוב הסופי האופטימלי מבחינתו.

מה עוד חשוב לדעת לגבי עיצוב דירות מקצועי?

עיצוב דירות הוא כאמור תהליך, ולכן נדרשת סבלנות מסוימת שמהווה גם היא חלק מההשקעה בשדרוג הנכס שלנו. עוד כדאי לקחת בחשבון את התועלת הכספית שבעיצוב הדירה בעזרת מומחה – אמנם הוא מן הסתם דורש תשלום עבור שירותיו, אבל בזכותו נרכוש רק את הפריטים שאנחנו באמת צריכים, ובנוסף נבצע את הקנייה אצל הספקים הטובים ביותר, שגם יציעו לנו מחירים אטרקטיביים בזכות ההיכרות עם המעצב. רווח נוסף הוא העלייה בערך הנכס, כך שמדובר בהשקעה חכמה מאוד.

פוסטים דומים

צרכנות

למה כדאי לכל אחד ואחת לקנות בושם?

כל אחד ואחת מאתנו רוצים לעשות רושם ראשוני טוב. אם אנחנו רוצים לשפר את הרושם הראשוני שלנו כדאי לנו להתחיל לשים בושם.  לכל אחד ואחת

צרכנות

מיחזור פלסטיק – לעסקים שאכפת להם

יש בעלי עסקים, ויש בעלי עסקים. אם אתם מאלו שרואים לפניהם ערך נוסף בחיים הללו, משהו מעבר לשורת הרווח, משהו רחב יותר, גדול יותר, הרי