כל האפשרויות של גדרות עץ

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עץ הוא חומר גלם בעל שלל יתרונות ולכן אין פלא שהוא משמש למגוון רחב מאוד של מוצרים – ובהם גם גדרות. גדר מעץ היא גם פתרון פרקטי להפליא לתיחום חצר או כל מרחב אחר וגם תוספת אסתטית בכל מקום שבו היא מותקנת. על-מנת להבטיח מקסימום תועלת חשוב לבחור נכון את המרכיבים השונים של הגדר.

העץ שממנו עשויה הגדר

העצים המתאימים ביותר ליצירת גדרות הם אורן ואיפאה. אופציה נוספת היא עץ סינתטי. האיפאה הוא עץ טרופי שמקורו בברזיל ובהתאם גדר מעץ זה מתאפיינת גם באסתטיות ייחודית ויש שיאמרו אפילו אופי של ממש. יחד עם זאת גם האורן הוא בהחלט מרשים מאוד וגדר שמבוססת על קורות מעץ זה היא מחזה מרהיב. ההבדל העיקרי בין שני הסוגים האלה של הגדרות לבין גדר אשר מבוססת על עץ סינתטי הוא האחידות שמאפיינת את הקורות הסינתטיות לעומת המראה הלא אחיד של עץ טבעי – והבחירה בין שתי האופציות היא כמובן עניין של טעם.

הבדל נוסף בין גדרות עץ מסוגים שונים הוא המחיר, כשאורן הוא אופציה מעט זולה יותר בהשוואה לעץ סינתטי ולאיפאה.

שילוב חומרים נוספים

דרך מקובלת להעשיר גדרות עץ ולהפוך אותן לעוד יותר יפות היא לשלב בהן אלמנטים מחומרים אחרים – אלומיניום, ברזל, במבוק ועוד. חשוב להקפיד על שילוב חכם ומדויק, גם כדי שהתוצאה תהיה פונקציונלית וגם כדי שהמראה שיתקבל יהיה היפה ביותר האפשרי, ולשם כך נדרש ניסיון מגוון מאוד ביצירת גדרות.

צפיפות

פרמטר חשוב נוסף במסגרת תכנון גדרות עץ הוא מידת הצפיפות שלהן, כלומר המרווחים בין הקורות והרוחב שלהן. ההחלטה היא בהתאם למטרת הקמת הגדר ולרמת הפרטיות הנדרשת. בהתאם לריווח של הקורות גם נקבע מספר הקורות הדרושות ולכן חשוב להקדיש תשומת לב לבחירה זו.

גדרות עץ עם שער

במקרים שבהם יש צורך לשלב שער בגדר מעץ חשוב לתכנן במדויק את המיקום של השער. האופציה המומלצת היא שער שגם הוא עשוי מעץ כדי שתוכלו ליהנות מהרמוניה נעימה לעין ומהתחושות החיוביות שמשדר חומר הגלם הפופולרי – חיבור לטבע, נועם, רכות ומצד שני גם חוסן, שורשיות וצמיחה.

פוסטים דומים

צרכנות

למה כדאי לכל אחד ואחת לקנות בושם?

כל אחד ואחת מאתנו רוצים לעשות רושם ראשוני טוב. אם אנחנו רוצים לשפר את הרושם הראשוני שלנו כדאי לנו להתחיל לשים בושם.  לכל אחד ואחת

צרכנות

מיחזור פלסטיק – לעסקים שאכפת להם

יש בעלי עסקים, ויש בעלי עסקים. אם אתם מאלו שרואים לפניהם ערך נוסף בחיים הללו, משהו מעבר לשורת הרווח, משהו רחב יותר, גדול יותר, הרי