איך לבחור מוהל מומלץ?

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מבין כל המצוות הדתיות, ברית המילה, כלומר חיתוך העורלה מאיבר המין של התינוק בהגיעו לגיל 8 ימים, היא המקובלת ביותר בישראל. על-פי סקרים שונים שיעור הישראלים שמקיימים את מצוות צום יום הכיפורים עומד על כ-60-65%, שיעור דומה מקפיד על הימנעות מאכילת חמץ במהלך הפסח, פחות מ-40% מוותרים על נסיעות בשבת – ולעומת זאת בלמעלה מ-90% מהמקרים שבהם נולד בן, ההורים בוחרים לבצע את המילה, גם אם הם עצמם חילוניים.

במציאות שכזו החיפוש אחרי מוהל מומלץ הוא כמובן חובה, כדי שהפעולה תבוצע במקסימום בטיחות ומינימום כאב וסיכונים.

ניסיון רב

המפתח הראשון לבחירת מוהלים מומלצים הוא ניסיון. ככל שאיש המקצוע – בין אם מדובר באיש דת ובין אם ברופא כירורג שמתמחה בבריתות – חתך עורלות רבות יותר, כך באופן טבעי הוא מיומן יותר בתפקידו ויכול להבטיח לכם מילה בטוחה ונטולת סיבוכים (במידת האפשר – כמו כל הליך שמערב פעולת חיתוך בגוף האדם, גם המילה עלולה להסתבך).

אמינות ההמלצות

בדרך כלל להורים יש חברים ומכרים עם ילדים בגילאים מעט גדולים יותר, כך שמן הסתם הם יכולים לקבל המלצות על מוהלים ממקור ראשון, כלומר מהורים אחרים שכבר עברו את החוויה ויכולים להעיד מהתנסות אישית על מידת הרצינות של המוהל, עד כמה הוא הקפיד על סטריליות, האם להתרשמותם התינוק חווה כאב עז וכו'.

חשוב לברור מבין ההמלצות את אלה האמינות, כלומר של חברים וקרובים שאתם סומכים עליהם ועל כושר השיפוט שלהם. מומלץ להתעניין גם אצל מי שהפקידו את מלאכת חיתוך העורלה בידי כירורג שהוא גם מוהל ומוכנים להמליץ עליו.

אין מוהל מומלץ בלי תעודת הסמכה

כשמחפשים מוהל מומלץ לא להתפשר על תעודה. אמנם על-פי החוק אין צורך ברישיון כדי לחתוך את העורלה מגופו של התינוק, אולם כמובן שכדאי להעדיף את אותם מוהלים שקיבלו הסמכה לפעולה הרגישה. מי שמסמיך אנשים לבצע את המילה היא הרבנות הראשית, והיא גם מסייעת לכירורגים שמבקשים לבצע בריתות להתמצא גם בכל הדינים ההלכתיים הקשורים לברית. רופא מנוסה כמובן בקיא בכל הפן הכירורגי של הפעולה, ועל כן הוא מהווה מוהל מומלץ מאוד שמקטין את מידת הסיכון הקשורה בפעולה הרגישה.

פוסטים דומים

צרכנות

למה כדאי לכל אחד ואחת לקנות בושם?

כל אחד ואחת מאתנו רוצים לעשות רושם ראשוני טוב. אם אנחנו רוצים לשפר את הרושם הראשוני שלנו כדאי לנו להתחיל לשים בושם.  לכל אחד ואחת

צרכנות

מיחזור פלסטיק – לעסקים שאכפת להם

יש בעלי עסקים, ויש בעלי עסקים. אם אתם מאלו שרואים לפניהם ערך נוסף בחיים הללו, משהו מעבר לשורת הרווח, משהו רחב יותר, גדול יותר, הרי