גם את סובלת מגלי חום בגוף?

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

את לא לבד, ורוב הנשים בימינו יחוו גלי חום בגוף בשלב זה או אחר בחייהן, לרוב בגילאים מתקדמים יותר. תופעה זו הפכה נפוצה יותר ויותר בדורות האחרונים, ועם התארכות חיי האדם. אנשים חיים יותר, והארכת השנים המבורכת מביאה עימה תופעות בריאותיות שלא נחשפים אליהן (לרוב) כצעירות.

גלי חום מופיעים בגוף לרוב בגיל המעבר, במקביל לשינויים הורמונאליים שונים שגופך עובר. שינויים אלו מאופיינים בכל מיני תופעות ומופעים, אך המופע המדובר ביותר הינו, כמובן, גלי החום, שמגיעים לפתע, ללא כל אזהרה, ויכולים להמשך מכמה שניות ועד לשעות ארוכות של אי נוחות גופנית על רקע חום גוף מוגזם שאינו פרופורציונאלי למצב.

מהם גלי חום בגוף לפי הרפואה הסינית?

אנחנו חווים גלי חום בגוף בכל מיני סיטואציות, לא רק בגיל המעבר:

  1. התרגשות גדולה – הלב שלנו משויך לאלמנט האש ברפואה הסינית, וכשאנחנו מרוגשים מאוד, למשל במצבי התאהבות, יש חום שעולה לפנים, לעיתים קרובות בגלים.
  2. אכילת מזון מטובל – גלי חום יכולים לנבוע מהקיבה, איבר בעל אופי חם, שמעכל מזון בעזרת "אש", חומצה, אשר במקרי קיצון הופכת לאש מוגזמת ומתבטאת בגלי חום שמורגשים כמטפסים לאורך בית החזה ולעבר הגרון, וגורמים, בין היתר, לתופעה המוכרת במערב כצרבת.
  3. כעס מודחק – לפי הרפואה הסינית הכבד אחראי על תנועת הרגשות בגוף, וכשאנו מדחיקים רגשות ומחזיקים בעיקר בכעס, גל חום יכול לעלות מעלה בהתפרצות של כעס, ולהוביל לחום בראש, עד כדי פגיעה בכלי הדם באף במקרי זעם קיצוני.

גלי חום בגוף בגיל המעבר

לפי הרפואה הסינית, הגוף מורכב משני אלמנטים עיקריים: יין ויאנג. אפשר להסתכל עליהם, בין היתר, כחומר ואנרגיה, ממש כמו העץ שמהווה חומר בעירה, והאש הבוערת עליו והופכת אותו אט אט לאפר. עם התקדמות השנים, האש של החיים מנצלת יותר ויותר את העץ, החומר, את האספקט הפיסי והמוצק של הגוף, שהולך ומתדלדל.

כאשר החומר מתחיל להתמעט ביחס לאנרגיה, ישנה מעין הפרדות של האש, האנרגיה, מחומר הבעירה, ואותה אש מתחילה לנוע בגוף, לרוב עולה כלפי מעלה, וכך נוצרת תופעה של גלי חום בגוף, תופעה שניתן לטפל בה בהצלחה יתרה בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא.

פוסטים דומים

אנשי מקצוע

מה כדאי לדעת על התקנת שלטי בטיחות?

בהתאם לחוק אתם רואים שגם במשרדים שלכם, כפי שקורה בהרבה מאוד משרדים אחרים, צריך להתקין שלטים שונים של בטיחות? רוצים לעשות את זה כמה שיותר