יתרונות הלד עבור תאורה לגינה

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

גינה יכולה להיות נכס של ממש גם בבתים פרטיים וגם בבניינים רבי קומות, ולמעשה גם בבנייני משרדים ובמוסדות ציבור. מצד שני הגינה עלולה להפוך גם לנטל אם היא לא מטופחת כראוי, לא מתוחזקת היטב או מתוכננת לא נכון. אחד המרכיבים החשובים הוא התאורה בגינה, הן מבחינה אסתטית, הן מבחינה פונקציונלית והן בהיבט הכלכלי. בחירת נורות LED מאפשרת לסמן V על כל 3 המרכיבים הנ"ל, ועם גופי תאורה מסוגננים התוצאה תהיה מרחב מרשים במיוחד.

תוחלת חיים ארוכה

באופן טבעי מי שאחראי על הגינה – ועד הבית כשמדובר על בניין משותף, בני הבית עצמם כשזהו בית פרטי וכו' – לא רוצה להחליף נורות בתדירות גבוהה מדי. בהתאם הסיבה הראשונה לכך שלצורך התאורה בגינה כדאי להשתמש בנורות לד היא תוחלת החיים הארוכה שלהן.

בנורת LED ניתן להשתמש פי 6 יותר זמן בהשוואה לפלורסנט רגיל, פי 3-4 בהשוואה לפלורסנט משוכלל (למשל PL) ופי 50 (!) בהשוואה לנורת ליבון רגילה.

מינימום בלאי של גופי התאורה

סיבה טובה נוספת לבחור בנורות לד כשמתכננים עבור הגינה תאורה היא פליטת החום המזערית של סוג זה של נורות. בזכות העובדה שהן מחממות את סביבתן, גופי התאורה נשחקים בקצב איטי מאוד. מאחר שבשנים האחרונות ישנה מגמה מובהקת של העדפות גופי תאורה יפהפיים, רצוי כמובן לשמור עליהם – בעזרת נורות הלד.

תאורה לגינה במינימום הוצאה

יתרון נוסף של נורות לד לצורך תאורה לגינה הוא החיסכון הדרמטי בצריכת החשמל – בין 60% ל-70%! זהו נתון משמעותי מאוד, שיש לו תועלת כלכלית ובנוסף גם תועלת אקולוגית. מאחר שבימינו השיקול האקולוגי חייב להיות חלק מכל החלטה, ומן הסתם גם הרצון לא לשלם יתר על המידה על תאורה לגינה מהווה גם הוא שיקול משמעותי, ישנה העדפה מובהקת לנורות הלד.

תאורה נעימה במיוחד

המלצה נוספת היא להשתמש במספר גדול יחסית של נורות, שכל אחת מהן היא בעלת עוצמה נמוכה יחסית – וזאת על-מנת להבטיח פיזור מיטבי ברחבי הגינה. גם מבחינה זו LED הוא האופציה המתאימה ביותר לצורך תאורה לגינה, כשכדאי כמובן לבחור נורות איכותיות של יצרנים אמינים.

פוסטים דומים

השבחת נכסים

איך מאופיינות פינות אוכל יוקרתיות?

במידה וחשקה הנפש שלכם בשינוי מהותי בתוך הדירה שלכם, ריהוט דקורטיבי באופן אלגנטי ואף אטרקטיבי, כדאי לכם לרכוש פינות אוכל יוקרתיות. אווירה יוקרתית הינה לכל

אנשי מקצוע

האם דוקרנים נגד יונים זה הפתרון?

אם גם בבניין שלכם יש לא מעט יונים שמגיעות ומפריעות את מנוחתכם, ברור מדוע תרצו לעשות משהו בנידון. האמת היא שלא קל להשלים עם הרעש