למה משמשים פרופילי אלומיניום?

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אלומיניום הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר במאה ה-21. היתרונות כבדי המשקל של חומר זה, שהוא גם המתכת השכיחה ביותר בהרכב קרום כדור הארץ (8% ממנו, רק חמצן וסיליקון נמצאים בקרום בכמות גדולה יותר), הופכים אותו לבסיס לייצור מוצרים רבים – כולל כמובן פרופילי אלומיניום.

מתי נדרש פרופיל אלומיניום?

אלומיניום, שמיוצר בעיקר מבוקסיט, מינרל טבעי שהתגלה כבר במאה ה-19, משמש לייצור חלונות, מקלחונים, שלטים וכאמור גם פרופילים. התפקיד של פרופיל אלומיניום הוא לתחום – כשישנם מוצרים רבים שניתן לתחום אותם עם פרופילים מאלומיניום. בין השאר כוללת הרשימה הארוכה רצפות קרמיקה, פרקטים ועוד.

התאמה ייחודית לסוג המשטח ולמטרת השימוש

השיקול העיקרי בבחירת פרופילי אלומיניום הוא התאמה מדויקת למטרה. למשל, אם רוצים לתחום פרקט יש לבחור פרופיל לפרקטים, שבין השאר מתאפיין במראה מהודר שיוצר הרמוניה נעימה עם הפרקט עצמו. עבור חיפויי קרמיקה ישנם פרופילים ייעודיים, ועוד דוגמה היא פרופיל שמשמש כסף לדלת והתפקיד העיקרי שלו הוא למנוע את המרווח המיותר, שעלול להיות גם מסוכן, בין הריצוף לבין הדלת עצמה.

היתרונות של פרופילי אלומיניום

הסיבה לפופולריות הרבה של האלומיניום באופן כללי היא כאמור שלל היתרונות המשמעותיים שלו. גם הבחירה באלומיניום לייצור פרופילים נובעת מסיבה זו.

היתרון הראשון שכדאי לקחת בחשבון הוא איטום. לאלומיניום יכולת איטום גבוהה מאוד, גם בהקשר של חום או קור וגם בהקשר של רעש. שימוש בפרופיל מסוג זה במסגרת חלון מבטיחה רמה נאותה של שקט במרחב וגם מינימום צורך בשימוש בפתרונות חימום או קירור, כך שמושג חיסכון כספי של ממש.

יתרון שני הוא השילוב בין המשקל הקל של האלומיניום לבין החוסן הרב שלו. כתוצאה מכך גם הפרופילים מחומר זה הם קלי משקל מצד אחד ומצד שני חזקים מאוד. עוד יתרון הוא עמידותם של פרופילי אלומיניום לרטיבות. בזכות איכות זו אפשר להשתמש בהם גם בחדרים רטובים, למשל חדרי רחצה, וגם בשימוש חיצוני, בלי שייגרם להם נזק.

על-מנת ליהנות מכל היתרונות הנ"ל ומפרופיל איכותי שמתאים באופן מושלם למטרה, חשוב לקנות אותו אך ורק מיצרנית מומחית בתחום.

פוסטים דומים

השבחת נכסים

איך מאופיינות פינות אוכל יוקרתיות?

במידה וחשקה הנפש שלכם בשינוי מהותי בתוך הדירה שלכם, ריהוט דקורטיבי באופן אלגנטי ואף אטרקטיבי, כדאי לכם לרכוש פינות אוכל יוקרתיות. אווירה יוקרתית הינה לכל

אנשי מקצוע

האם דוקרנים נגד יונים זה הפתרון?

אם גם בבניין שלכם יש לא מעט יונים שמגיעות ומפריעות את מנוחתכם, ברור מדוע תרצו לעשות משהו בנידון. האמת היא שלא קל להשלים עם הרעש