יש לכם תכשיט? בדקו מחיר זהב עדכני

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מחיר זהב מתעדכן כל הזמן. התנודתיות הגבוהה של שוק הזהב בעולם מושפעת ממספר גורמים (נגע בהם בהמשך) ומניעה כלכלה שלמה. מרבית המסחר בזהב בימינו מתבצע און-ליין, בעולם הווירטואלי, בעסקאות שבהן הזהב עצמו לא עובר ידיים (חוזים עתידיים לדוגמא). מי שמעוניין למכור זהב, מחיר השוק צריך להיות ברור ועדכני, מקום העסקה חייב להיות בטוח, והסוחר הקונה מכם צריך להיות מוכר. 

בעסקאות של זהב בצורה של תכשיטים וכלים מזהב לרוב מדובר במשכון, כלומר קבלת מעין הלוואה עבור הזהב שלכם, אשר מופקד ומשמש כערובה להחזר הסכום המולווה. משכון בהגדרתו, עם או בלי קשר לזהב (ומחירו המשתנה תדיר) הוא שעבוד של נכס כלשהו כערובה לעסקה.

אך לעניינינו: מחיר זהב עדכני

מכיוון ששוק הזהב עובד, כמו שווקים רבים אחרים, בבורסות העולמיות ובפעילות מקוונת בזמן אמת, הרי שהמחירים נזילים ומשתנים באופן תדיר כאשר מחיר הזהב נקרא "שער הזהב" המחיר מושפע ממספר גורמים:

  1. ביקוש מול היצע – כמו בכל סחורה, גם בזהב ההיצע והביקוש משפיעים באופן ישיר ומיידי על המחיר
  2. התנהלות הבורסה – מכיוון שמרבית המסחר נעשה כיום אונליין, הרי שהתנודות של הבורסה משפיעות ומושפעות מהזהב, והתנהלות המשקיעים (שמחקרית הוכח כי היא רגשית לגמרי) משפיעה באופן ישיר על המחיר המשתנה

לכן, כשאתם ניגשים למכור זהב, מחירו העדכני נגיש לכם ברשת האינטרנט ומן הראוי לבדוק היטב במחשבון זהב לפני שאתם מוכרים את התכשיט שלכם.

מחיר זהב ומכירת זהב

מעבר להבנת המחיר העדכני, פעולה חיונית למכירה בלי "לצאת פרייארים", חשוב גם לדעת איפה אתם מוכרים. הזהב ידוע כחומר שמשגע אנשים. תקופת הבהלה לזהב, הסיכונים שאנשים לקחו (ועדיין לוקחים) בשביל הזהב, ועוד אינספור סיפורים שסוחרי זהב וותיקים ידעו לספר לכם, כל אלו מלמדים אותנו כי יש לנהוג בתבונה עם הזהב שלכם.

בכדי למכור ולמשכן זהב במחירים הוגנים ובצורה בטוחה מוטב לגשת למקום מסודר, לבית מסחר וותיק ויציב, שעובד בשעות לגיטימיות, ולוודא שאתם נכנסים לעסק בריא בוא יטפלו בכם היטב וביושרה. יש לזהב מחיר – וזה הסכום שמגיע לכם, אז תבדקו היטב.

היכנסו לבדוק עוד על מחיר זהב

פוסטים דומים