דקים סינטטיים, אקולוגיים – שווה לדעת!

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כל מה שרציתם לדעת על הקשר בין דקים סינטטיים לשמירה על איכות הסביבה

אחד הפרדוקסים הגדולים הקיימים בשוק הדקים, נוגע לפגיעה באיכות הסביבה. לכאורה, עץ המיוצר מחומרים טבעיים כמו עץ איפאה או אורן, עדיף על פני דק המיוצר מפלסטיק וחומרים סינטטיים אחרים. בפועל, דווקא דקים סינטטיים נחשבים לאקולוגיים ויש לכך מספר סיבות.

 

  • חיסכון במשאבים טבעיים

 

כדי לייצר דק סינטטי איכותי, אין צורך לכרות עצים. בדרך זו מצמצמים את הפגיעה במשאבי טבע יקרים כמו עץ האיפאה שהולך ונכחד, ותורמים בעקיפין לשמירה על יערות הגשם.

 

  • שימוש בחומרים ממוחזרים

 

תעשיית הדקים הסינטטיים עושה שימוש יעיל במחזור חומרים ובכך מפחיתה את כמות הפסולת והשלכתה. אחת החברות המובילות בענף ברחבי העולם, מתגאה בייצור דק סינטטי שמורכב מ-95% חומרים ממוחזרים. דק זה מוכר כדק טרקס והוא עשוי מתרכובת ייחודית הכוללת פלסטיק ושאריות נסורת העוברים תהליך עיבוד ומשמשים לייצור דגם חזק ועמיד.

 

  • תחזוקה פשוטה וידידותית לסביבה

 

כדי לשמור על מראה העץ הטבעי של דק בחצר, יש צורך בתחזוקה שוטפת. תחזוקה זו כוללת שטיפה וייבוש, ניקוי בחומרים מותאמים, שימון וחידוש צבע. חומרים אלו המשמשים לשימור הדק, מכילים רכיבים כימיים פעילים הפולטים אדים רעילים לאוויר. לעומת זאת, בדקים סינטטיים התחזוקה היא פשוטה ולא מצריכה בזבוז מים או שימוש בחומרי ניקוי ייחודיים. במקרים רבים, ניגוב עם מטלית לחה יעשה את העבודה.

 

  • עמידות לאורך זמן

 

מראה העץ משרה חמימות ותחושה כפרית ביתית, אך האם ידעתם שעם הזמן העץ נרקב וזקוק להחלפה? כשמדובר בדק איפאה או דק טיק, עמידות העץ נחשבת לגבוהה אך רק בתנאי ששומרים על תחזוקה נכונה וגם אז, נוזלים עלולים לחלחל לתוך הלוחות ולגרום לעובש ועיוות הלוח. בדקים זולים יותר, כמו דק אורן, העמידות נמוכה באופן משמעותי והצורך בהחלפת הדק בלתי נמנע. בנקודה זו בולט היתרון של דק סינטטי איכותי, כמו דק טרקס, שיכול להחזיק מעמד שנים רבות ללא בלאי או שחיקה.

התרכובת הסינטטית אינה סופגת מים ולכן אין חשש לריקבון, עובש או תולעים. צורת הדק וצבעו נשמרים עם השנים, גם בחשיפה ממושכת לשמש וללחות.

 

מעוניינים בדק סינטטי לגינה, דק סינטטי לבריכה או דק למרפסת, הגעתם למקום הנכון. חברת TREX, דקים סינטטיים, חיפוי קיר מדק סינטטי, התקנת דק ומעקות חוץ דמוי עץ מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון מספר: 1800-10-12-84 כמו כן תוכלו לבקר באתר האינטרנט שלנו בכתובת: מעוניינים בדק סינטטי לגינה, דק סינטטי לבריכה או דק למרפסת, הגעתם למקום הנכון. חברת TREX, דקים סינטטיים, חיפוי קיר מדק סינטטי, התקנת דק ומעקות חוץ דמוי עץ מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון מספר: 1800-10-12-84 כמו כן תוכלו לבקר באתר האינטרנט שלנו בכתובת: https://trex.co.il/. מצפים לכם☺

פוסטים דומים

השבחת נכסים

איך מאופיינות פינות אוכל יוקרתיות?

במידה וחשקה הנפש שלכם בשינוי מהותי בתוך הדירה שלכם, ריהוט דקורטיבי באופן אלגנטי ואף אטרקטיבי, כדאי לכם לרכוש פינות אוכל יוקרתיות. אווירה יוקרתית הינה לכל

אנשי מקצוע

האם דוקרנים נגד יונים זה הפתרון?

אם גם בבניין שלכם יש לא מעט יונים שמגיעות ומפריעות את מנוחתכם, ברור מדוע תרצו לעשות משהו בנידון. האמת היא שלא קל להשלים עם הרעש