דברים שחשוב לשים לב אליהם באיטום גגות

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

בכל חורף תוקף אותנו אותו הפחד – האם השנה אסבול מרטיבות, עובש או דליפה? לכן, גם כאשר מדובר בכניסה לדירה חדשה, או שיפצור לדירה הקיימת, איטום גגות הוא שלב חשוב שיבטיח לכם את השקט הנפשי. אז מה הם הדברים שחשוב לשים לב אליהם כאשר אתם מזמינים את בעל המקצוע?

איטום גגות הוא חשוב מאוד בגג הבניין, מכיוון שהוא החלק בבניין שהכי חשוף לשינויי מזג האוויר, לגשמים ולקרינת השמש. כך שאם אתם מתגוררים בקומה האחרונה בבניין, זה יכול להשפיע עליכם מאוד.  דליפות ורטיבויות נגרמות מהצטברות של מים, לרוב כתוצאה מליקויים בשיפועים, סתימה בפתחי הניקוז, סדקים בגג המבנה, וכדומה. בנוסף, איטום נכון ואיכותי יסייע בשמירה על הטמפרטורה בבית. 


איכות האיטום תלויה באיכותו ואמינותו של בעל המקצוע שביצע את העבודה. ברבות מן הפעמים, לוותק יש מרכיב משמעותי באיכות עבודתו של בעל המקצוע. כאשר הוא בעל יותר שנות ניסיון, כך הוא גם יותר מיומן ויודע למה לשים לב יותר.
כאשר אתם מזמינים בעל מקצוע או חברה לאיטום גגות, ודאו כי יש להם את האישורים וההסמכות המתאימות. אל תתביישו לבקש תעודת קבלן, מכיוון שעבודה לא איכותית יכולה לגרום לכם לבזבוז נוסף של כסף ולעוגמת נפש.
ודאו כי בעל המקצוע מגיע ראשית לבדוק את גג המבנה שלכם, על מנת שיוכל להתאים עבורכם את סוג האיטום. ישנן מספר שיטות איטום כמו זיפות, יריעות ביטומניות, איטום באקריל, ואיטום בחומרים צמנטיים. הבחירה בין שיטות האיטום היא בהתאם לסוג הגג, למצבו, ולחפצים הנמצאים בו, אם ישנם. בעל מקצוע מיומן ידע לשים לב לכל הפרמטרים ולהתאים עבורכם את שיטת האיטום הנכונה ביותר.
שימו לב כי בעל המקצוע  עושה עבודה מקיפה. עבודת האיטום אינה מסתכמת רק באיטום הגג עצמו, ולעתים יש צורך לאטום גם מסביב לצינורות המרזב.
בנוסף, שימו לב שבעל המקצוע מקפיד על הגבהה של חפצים הנמצאים בגג לפני פעולת האיטום, כמו דוד השמש, שכן פגיעה בדוד השמש יכולה לגרום לנזק יקר מאוד, ולעוגמת נפש.

פוסטים דומים